View:73
Jak sprzedać bitcoin szybko? Sprawdź, czy to łatwe!

Aby założyć tam konto kliknij w ten link i postępuj według instrukcji. Kiedy już będziesz zarejestrowanym i zweryfikowanym użytkownikiem zaloguj się na swoje konto, a następnie u góry wybierz „Handel” i kliknij „Binance Convert”. Wybierz PLN oraz BTC, wpisz ilość bitcoinów, które chcesz sprzedać i kliknij „Podgląd Konwersji”. W praktyce wygląda to najczęściej tak, że wysyłasz Bitcoiny na platformę, z której możesz sprzedać je po oficjalnym kursie, płacąc niewielki spread od wartości transakcji.

  • Transakcja dokonywana jest bowiem automatycznie – algorytm giełdy wyszukuje najbardziej atrakcyjne oferty kupna i realizuje je aż do wyczerpania zadanej przez sprzedającego kwoty.
  • Jednak my pozostaniemy przy opcji, że pieniądze wypłacimy, a podatek, to indywidualna sprawa każdego z nas.
  • Głęboko wierzę w tą technologię i z uwaga śledzę zmiany w tym zakresie.
  • Gdy tylko transakcja uzyska odpowiednią liczbę potwierdzeń, wypłaci Ci gotówkę.

Kiedy zatem jest dobry moment na to, żeby sprzedać bitcoina? Z kryptowalutą trzeba postępować podobnie sprawdzamy opinie o tokenexus – musisz to wiedzieć! jak z każdą inną inwestycją. Przede wszystkim nie można postępować pod wpływem emocji.

ETF metale ziem rzadkich: najlepsze na europejskich giełdach

Dopiero kiedy transakcja zostanie potwierdzona przez sieć określoną ilość razy, dojdzie do jej realizacji. Sposobem na pominięcie giełdy kryptowalutowej jest wymiana waluty w kantorze online. Niektóre kantory obsługują kryptowaluty i umożliwiają swobodną wymianę, również na złotówki. Po wpisaniu kwoty i numeru telefonu możesz użyć przycisku WYPŁAĆ. Obecnie jednym z najczęściej polecanych i najbardziej popularnych kantorów kryptowalut online jest bitcan.pl. Sprzedaży bitcoinów można dokonać w nim przez zarejestrowane i zweryfikowane konto.

  • Po sprzedaży BTC (lub innej kryptowaluty), środki w postaci Euro (EUR) pojawią się zakładce portfel, skąd możemy je przesłać na konto bankowe.
  • Najpopularniejsze to ether (ETH), ripple (XRP), litecoin (LTC), cardano (ADA) i monero (XMR).
  • Można to zrobić korzystając z platform, które oferują handel kryptowalutami bądź zajmują się tematyką kryptowalut, oferując sprawdzenie adresu.
  • Giełd oferujących sprzedaż bitcoina za PLN niewiele, ponieważ obrót PLN wymaga spełnienia dodatkowych warunków wymuszonych przez prawo.
  • Algorytm giełdy wyszukuje najbardziej atrakcyjne oferty kupna, realizując je do wyczerpania wpłaconej przez sprzedającego kwoty, wystarczy podać adres portfela.

W poniższym przykładzie będziemy korzystać z platformy Kriptomat. Pamiętaj, że nie musisz stać przy bankomacie w trakcie realizacji transakcji, ponieważ zająć może ona nawet do 30 minut. Gotówkę odebrać będziesz mógł po otrzymaniu wiadomości SMS. Możesz zapoznać się też z naszym poprzednim artykułem o tym, jak kupić Bitcoin. Jeśli nie chcesz, to przejdźmy do procesu sprzedaży Bitcoina. Zerknijmy na cały proces sprzedaży Bitcoina, zakładając, że nie masz jeszcze konta użytkownika.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na sprzedaż bitcoina są giełdy kryptowalut. Procedura sprzedaży nie jest skomplikowana, ale najważniejsze aby dana giełda obsługiwała waluty FIAT (PLN, USD, GBP, EUR). Kolejne miejsce, w którym możliwa jest sprzedaż bitcoina, to kantor kryptowalut. Bez problemu można znaleźć wiele takich serwisów w Internecie. Warto podkreślić, że każdy kantor ustala własną cenę bitcoina, dlatego należy sprawdzić jego kurs na różnych platformach.

Pamiętaj jednak, że nie wszystkie pozwalają na wymianę bitcoina za złotówki (PLN). Aby sprzedać na bitcoin na giełdzie, musisz najpierw posiadać konto na jednej z platform. Według naszego rankingu giełd kryptowalut, najlepszym wyborem jest giełda Binance.

Pamiętaj, że wypłaty możesz dokonać jedynie na konto, z którego wcześniej wpłaciłeś pieniądze na swój portfel na giełdzie. Nie musisz za każdym razem uzupełniać wszystkich danych – jest to konieczne tylko przy pierwszej transakcji. Żeby sprzedać bitcoiny na giełdzie, trzeba zdecydować się na jedną z dwóch metod – szybką transakcję lub wystawienie bnp paribas em rate i fx trader odjeżdża do morgan stanley w podobnej roli oferty sprzedaży. Z obiema metodami wiąże się opłacenie prowizji giełdy – za pierwszą prowizja Taker, za drugą prowizja Maker. Taker to prowizja pobierana w przypadku realizowania istniejącej już oferty, natomiast Maker giełda pobiera od nowych ofert. Wartość prowizji Maker jest czasem w na niektórych giełdach niższa niż prowizji Taker.

Zastanawiasz się, jak możesz sprzedać kryptowaluty anonimowo? Czy można dokonać transakcji bez weryfikacji KYC czy AML?

Osoby, które nabyły BTC wiele lat temu, mogą posiadać ich nawet całkiem sporo. Natomiast dziś często kupuje się tylko ułamki bitcoinów (mBTC, μBTC) ze względu na bardzo wysoką cenę tej cyfrowej waluty. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy aktywa były nabywane w celach inwestycyjnych. Jest japońskie indeksy spadły, akcje nissan spadły do minimum 8 lat to po prostu proces sprzedaży Bitcoina za walutę typu fiat, a następnie przelanie środków na konto bankowe. Wystarczy, że polu KURS PLN wpisujemy cenę, po której chcielibyśmy dokonać sprzedaży danej kryptowaluty. W polu ILOŚĆ ETH, uwzględniamy ilość tokenów, jaką chcemy sprzedać.

Bitcoin jest podzielny, a najmniejsza jednostka, zwana satoshi, to jedna setna milionowa bitcoina. Teraz wybieramy żółty przycisk Wpłata, a następnie Wpłata krypto. Po włączeniu opcji blokady, ani Ty ani %USER_NAME% nie będziecie mogli zobaczyć swoich postów na Investing.com. Twoja tożsamość może
zostać zweryfikowana zgodnie z obowiązującymi procedurami AML/KYC/CFT. Tutaj możesz zawczasu przeprowadzić weryfikację KYC, aby nie
czekać po złożeniu zamówienia. W celu nabycia dokładnej liczby BTC (np. aby zapłacić rachunek w sklepie),
skorzystaj z funkcji Opłać rachunki.

Jako najszybsza giełda Bitcoin zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa Twoich środków. Chcesz dowiedzieć się jak sprzedać Bitcoin btc lub w jaki sposób rozliczane są podatki od Bitcoin? Dokonaj transakcji na giełdzie kryptowalut i poznaj aktualne kursy kryptowalut. Jeśli zdecydowaliśmy się go sprzedać, warto pomyśleć o zainwestowaniu uzyskanych środków w inną cyfrową walutę. Najpopularniejsze to ether (ETH), ripple (XRP), litecoin (LTC), cardano (ADA) i monero (XMR). Warto jednak wiedzieć, że istnieje duża zależność między bitcoinem, który ma dominującą pozycję a innymi kryptowalutami.

Blockchain jako podstawa kryptowalut i nie tylko. Co to jest i jak działa? Dlaczego warto poznać tę technologię?

Otrzymuj lub wymieniaj różne kryptowaluty i tradycyjną walutę. Najprostszym sposobem sprzedaży Bitcoina jest giełda online. W poniższych rozdziałach przyjrzymy się różnym sposobom wypłaty środków. Najpowszechniejszy i najczęściej spotykany sposób w przypadku większości kantorów i giełd to standardowa wypłata poprzez zlecenie przelewu bankowego.

W dzisiejszych czasach większość platform służących do sprzedaży i zakupu bitcoina wymaga przejścia weryfikacji KYC. Redaktorze naczelnym strony BitcoinWisdom, jestem odpowiedzialny za zapewnienie, że cała zawartość naszej strony jest dokładna, odpowiednia i pomocna. Jestem zwolennikiem kryptowalut i śledzę przestrzeń kryptowalut od początku 2012 roku. O Bitcoinie pisałem dużo, a moja praca pojawiła się w niektórych z najbardziej szanowanych publikacji.

Bitcoin – jak sprzedać? Kantor kryptowalut

Następnym krokiem będzie uwierzytelnienie konta przy pomocy e-maila lub SMSa. Po wykonaniu tych czynności bitomat wygeneruje kod QR z numerem portfela, na który trzeba przelać kryptowalutowe środki. W artykule przedstawiliśmy różne, mniej lub bardziej skomplikowane, sposoby sprzedaży bitcoinów. Jedne wymagały dokładnej weryfikacji, inne – tylko potwierdzania transakcji otrzymanymi kodami. Warto zatem zastanowić się, która z omówionych metod sprzedaży BTC jest najszybsza. Wszystko wskazuje na to, że najszybciej i najłatwiej sprzedamy bitcoiny w bitomacie.

Zdarzają się jednak osoby, które nabywają kryptowalutę z ciekawości, nie mając świadomości czym właściwie jest. Po zleceniu wymiany o bieżących operacjach będziemy informowani mailem, pod podany w formularzu adres e-mail. Dodatkowo, w każdej chwili możemy podejrzeć aktualny status operacji wymiany, korzystając z opcji Status zamówienia, znajdującej się w menu Narzędzia. Adres odbiorcy podany będzie w formie tekstowej, oraz jako kod QR. Kiedy otrzyma on Bitcoiny, będziesz mógł wypłacić pieniądze. Jeśli chcesz wprowadzić swoją własną kwotę, oczywiście będziesz mógł to zrobić.

Przed wysłaniem środków na konto bankowe wymagana jest weryfikacji tożsamości oraz adresu zamieszkania poprzez przesłanie skanów dowodu, paszportu lub prawa jazdy. Wyświetlą nam się wszystkie pary handlowe do polskiej złotówki – my wybieramy BTC/PLN, ponieważ szukamy opcji jak sprzedać bitcoina. Bitcoina – z naszym kantorem kryptowalutowym zrobisz to szybko i bezpiecznie. Sprzedaż kryptowalut polega na zmonetyzowaniu swoich zasobów cyfrowych w postaci kryptowalut.

Co prawda niektórzy używają bitomatów czy kantorów stacjonarnych, aby sprzedać bitcoina bez podatku. Działanie takie nie jest jednak legalne i grozi grzywną oraz problemami z urzędem skarbowym. Aby sprzedać BTC wpisujemy ilość bitcoina do wymiany, a następnie klikamy przycisk Sprzedaj BTC. Wówczas sprzedamy bitcoina po interesującej nas cenie, jednak na realizację takiego zlecenia będziemy musieli poczekać (nie mamy też gwarancji ze w ogóle zostanie zrealizowane).

Jednak w przeciwieństwie do giełdy będziesz musiał sam poszukać kupującego. Platformy takie jak Paxful i Localbitcoins.com mogą pomóc w znalezieniu odpowiedniego kupca i określeniu najlepszej metody płatności. Dokonać transakcji możesz również w warszawskim biurze kryptowaluty.pl przy ul. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, żeby umówić się na spotkanie.

0 replies

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *